Türkiyenin başken neresi
Email:
konu:
Mesaj:
İLETİŞİM

Kulübümüz bugün 5 sporcusuyla 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. Yıl dönümü anısına Süphan Dağı'na zirve yapmıştır. Bize bu büyük zaferi armağan edenlerin ve ölümsüz başkanımız Hakan Coşkun'un temsil ettiği değerleri ilelebet yaşatmakta kararlıyız. Büyük zaferimiz tekrar herkese kutlu olsun.

 

TAKTİR EDİLECEK VEFA ÖRNEĞİ.
Ülkemizin yetiştirdiği dağcılardan Hakan Coşkun 26. Temmuz 2017 tarihinde tırmanış yaptığı Khan Tengri dağı dönüşünde hayatını kaybetmişti. Kendisi ile birlikte yurt içi ve yurtdışında tırmanışlarda, ülkemizde yapılan dağcılık eğitim çalışmalarında birlikte olmuştum. Bu nedenle kendisini yakinen tanıma imkanı bulmuştum. Dağcılık sporunda gerekli olan teknik bilgi ve becerinin yanında bir dağcıda olması gereken özelliklerin tümü Merhum Hakan Coşkun kardeşimizde mevcuttu. Bu nedenle kendisini tanıyan dağcılar ölümüne üzülmüştü. Bende bunlardan birisiydim. Son insanlık görevimizi yaparak Elbistan’da yapılan cenaze törenine katılmış ve kendilerini hakka uğurlamıştık.
Daha sonraki tarihlerde Elbistanlı dağcılar Hakan Coşkunu unutmadı öncelikle Hakan Coşkun adına kurdukları Dağcılık Kulübü ile Hakanın ismini yaşatmayı ve adının gelecek kuşaklara aktarılmasını planladılar. Hakan Coşkun Dağcılık Kulübü yönetimi 29- 30 Haziran 2019 tarihinde Hakan Coşkun anısına Nurhak Dağı Karadede yaylası mevkiinde çok önemli bir projeye imza atarak 5000 çam fidanını dikti ve dağcıların ne kadar doğasever olduğunun mesajını yöre halkına verdi. Bununla birlikte Nurhak Dağına anma tırmanışı yapıldı. Elbistan şehir mezarlığında çok sayıda dağcının ve Elbistan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gürbüz ün de katılımı ile 29. Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen törenin ardından kamp bölgesine geçildi. Kamp kurularak aynı gece Nurhak dağına yapılan tırmanış ile Dağlarda şehit olan dağcılarımız ve Hakan Coşkun anıldı, aynı gün kamp alanına dönüldü. Kamp alanında yapılan anma ve açılış törene çok sayıda yöre halkı ve dağcı katıldı. Ayrıca Nurhak Belediyesi Başkanı İlhamı Bozan, Bakış Mahallesi Muhtarı Hasan Eren ve Bakış Mahallesi sakinleri törene katılarak bölgede yapılan çalışmanın ne kadar doğru olduğunu kanıtladılar. Yapılan törenle katılımcılara ve bu organizasyona katkı sağlayanlara belge ve şilt taktım edildi.
Merkez Danışma Kurulu Kararı ile kurulmuş kurumun kuruluş tarihinin yok sayıldığı, elli yıllık kurum Logosunun Genel Kurula dahi taşınması gereksiz bulunarak yok edildiği, geçmiş yönetimlerin eseri olan çalışmaların değiştirildiği, arşivlerin yok edildiği bir dönemde Elbistanlı dağcıların yaptıkları çalışmaların takdir edilmesi gereken bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle öncelikle Kulüp Başkanı ve Yönetimini, Bu organizasyonda katkısı olan kurum ve kuruluş yetkililerini, ülkemizin her tarafından bu açılış ve anma faaliyetine katılan Dağcılık Kulüplerimizin temsilcilerini ve dağcıları, yöre halkını samimiyetle tebrik ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Alaattin KARACA

 • ETKİNLİKLERİMİZ
 • Doğa Yürüyüşü Etkinlikleri
 • Yüksek Dağ etkinlikleri
 • Kamp Etkinlikleri
 • Sosyal etkinlikler

   

 • POSTA VE İLETİŞİM ADRESLERİMİZ
 • Elbistan/ Kahramanmaraş 
  Tel: 0533 461 52 11
 •         0544 299 17 33
 • E-posta: nurhak@nurhakdagcilik.com